ÇakaFobia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ÇakaFobia

Çakabeye gönül veren gelmiş geçmiş tüm çakabeylilerin paylaşım yapıp muhabbet ettiği çay bahçesine hoş geldiniz

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu

YazarMesaj
19cagri25
GöZTePeLi !
GöZTePeLi !
19cagri25

İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu Empty
MesajKonu: İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu   İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu Icon_minitimePtsi Ekim 08, 2007 8:38 pm

Göztepeyi Göztepelilere söz verdiğimiz gibi, hak ettiği mevkilere taşıyacağız” diyen Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Altınbaş Grubu olarak hiçbir zaman riskli iş yapmadıklarını söylüyor. “Riski sevmeyiz. Göztepe’yi alarak da riskli bir iş yaptığımıza inanmıyorum” diyerek, bir takım sahibi olmanın heyecanı sözlerinden okunuyor.

İzmir'in köklü spor kulüplerinden 1925'te kurulmuş olan Göztepe nam-ı diğer Göz- Göz’ün yeni sahibi Altınbaş Holding. İlk kez İzmir dışında bir yatırımcının kanatları altında yoluna devem edecek kulüp, şimdilik halinden memnun gibi gözüküyor.
Geçtiğimiz ay TMSF, Bilgin Grubu borçlarından dolayı devraldığı Göztepespor'un Ticari Ve İktisadi Bütünlüğü, muhammen bedelinin yaklaşık 12 katı fiyatla Altınbaş Holding iştiraki Assos Perakende Mağazacılık ve Sportif AŞ'ye ihaleye devretmişti. Ancak ihaleden sonra fanatik taraftarların protestoları takımın gerçek sahibinin kendileri olduğunu iddiaları ortalığı germişti. Bizde Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş’a bu tepkiye ne diyorsunuz diye sorduk.Altınbaş “Göztepelilerin Göztepe’nin geleceğine yatırım yapacak bir dosta, hayır diyebileceklerini düşünmüyoruz” dedi.
Bugün Altınbaş Holding enerjiden bankacılığa, kuyumculuktan lojistiğe kadar Alpet, Creditwest, Altınbaş Kuyumculuk, Assos ve Transal gibi şirketlerle 4 farklı sektörde faaliyet gösteriyor. 2 milyar doları aşan aktif büyüklüğü bulunan Altınbaş Holding’in şimdiki göz bebeği ise Göztepe Spor. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş Göztepespor’u neden desteklediklerini, amaçlarını, hedeflerini, kulübün yeni stratejilerini ve dahasını Sportmarketing Dergisi’ne anlattı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Bilgin Grubu borçlarından dolayı devraldığı Göztepespor'u neden satın aldınız? Şirketin bu hamlesinin altında yatan nedenler hakkında bilgi verir misiniz?

Göztepe Spor’un satın alınmasının temel gayesi son derece köklü geçmişi olan ve bugün hak etmediği noktalara bir dizi talihsizlik sonucu gelmiş bulunan önemli bir spor kulübünü tekrar eski günlerine döndürmek amacıyla satın aldık. Bu yatırımı Türk sporu, sporcusu ve sporseveri için bir çeşit sosyal sorumluluğumuz olarak görmekteyiz. Bugün şirketler sosyal sorumluluk projelerine ciddi kaynaklar ayırmakta. Bizim sosyal sorumluluk anlayışımız genel çerçevenin biraz daha farklı bir yorumu demek doğru olur. Tutarlı ve çizgimizde net bir sosyal sorumluluk tavrımız olsun istiyoruz. Burada temel hedefimiz Altınbaş Holding’in gücünden ve iş yapma anlayışından Göztepe Spor Kulübü’nü faydalandırmaktı r. Bu şekilde nasıl Altınbaş Holding’i bugün kendi çizgisinde saygın ve öncü bir uluslararası yatırımcı olarak konumladıysak, benzer bir başarı hikayesini de Göztepe için hayata geçirmek arzusundayız. Başarılı olmak için bu ihaleye katıldık. Gene başarılı olacak projelerimizle Göztepe’yi, taraftarını ve tüm sporseverleri heyecanlandıracak işler gerçekleştirmek istiyoruz.

Şu an Göztepespor amatör kümede mücadele ediyor. Takıma yönelik projeleriniz
ve hedefleriniz nelerdir?

Şimdilik Göztepe amatör kümede, doğru. Ancak bizim hedefimiz takımımızı süratle Süper Lig’e taşımak. Bu yılı bir çeşit geçiş yılı olarak değerlendireceğ iz. Altyapımızı güçlendirmek istiyoruz. Tesislerimiz olsun, teknik kadrolar, oyuncular olsun, alt yapıyı güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızı bu yıl tamamlamak istiyoruz. Sonrasında hukuki çerçevenin müsaade ettiği bir eksende Süper Lige çıkmayı planlamaktayı z. Burada elbette hukukun bize müsaade ettiği bir çözüm bulmak, makul ve akla yatkın alternatifleri değerlendirebilmek üzere tüm istişare mekanizmaları mızı çalıştırmaktayız. Görüşmelerimiz devam ediyor.

İhaleden sonra taraftarların protestoları oldu ve takımın gerçek sahibinin kendileri
olduğunu iddia ettiler. Bu satışa tepki gösteren taraftarlara yönelik nasıl bir strateji
izleyeceksiniz? Takımın başarısında çok önemli bir faktör olarak öne çıkan taraftarları
mutlu etmek için neler yapmayı planlıyorsunuz?

Göztepe’lilerin Göztepe’nin geleceğine yatırım yapacak bir dosta hayır diyebileceklerini düşünmüyoruz. Sonuçta aldığımız sırada Göztepe’nin durumu belliydi. Altınbaş Holding gibi Türkiye’nin önde gelen uluslar arası yatırımcılarından birisinin bu kadar köklü geçmişi olan, tarihi başarılarla dolu bir takıma vereceği destek, Göztepe’yi daha da iyi noktalara götürecek bir destektir. Taraftarla aynı saflarda duruyoruz. Zaten gerçek Göztepeliler bugün takımlarına sahip çıkanlardır. Altınbaş Holding olarak Derneğin de yönetimine talip olduk. Taraftarlarımı z da bu duruma son derece olumlu tepki verdiler. Bugün Göztepelilerin buluştukları internet sitelerindeki oylamalara bakın. Taraftarın yüzde 90’ının Altınbaş Holding’i desteklediğini göreceksiniz. Taraftarımızın ilk başta verdiği tepki Göztepe’mizin içinde bulunduğu talihsiz sürece yönelikti diye düşünüyorum. Göztepe hak etmediği noktalardaydı . Sonuçta biz Göztepe’yi bugün Süper Lig’de görmeyi planlıyoruz. Taraftarımız da öyle. Beklenti ve isteklerimiz bu kadar paralelken daha fazla konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum. Sonuçta yapacağımız işlerle iyi niyetimizi daha da net bir biçimde ortaya koyacağız. Biz konuşmayı değil, başarmayı seviyoruz. Tüm Göztepeliler gibi.

Futbola yatırım yapmanızın sebepleri nelerdir ve örnek aldığınız bir kurum var mı? Futbola yatırımın markanıza ne tür katkılar sağlayacağını düşünüyorsunuz?

Futbola yatırım yapmamız tamamen bir yatırımcı olarak sosyal sorumluluğumuzdan kaynaklanmaktadı r. Ülker firmasının spor alanında verdiği güçlü destek bizi son derece heyecanlandırdı ve bize örnek oldu diyebiliriz. Türk yatırımcısının spora daha fazla destek sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Eğitim, sanat, sosyal yardımlaşma nasıl bütün kurum ve kuruluşların sosyal sorumluluğu ise, spora destek de en az bu alanlar kadar kritik öneme ve ağırlığa sahip bizim için. Ülker’in bize olduğu gibi, bizim de diğer yatırımcılara örnek olmamız en büyük arzumuz.

Peki markanıza kazandırdıkları ?

Bu arada özellikle altını çizmek istiyorum. Göztepe Spor Kulübü sadece futbol ile değil, basketbol, voleybol, diğer salon sporları gibi sporun her alanında büyük işler başarmış bir spor kulübüdür. Bizim bu yatırımı yaparken hedefimiz sadece futbolda değil, diğer tüm dallarda da Göztepe’yi ilk 5 spor kulübünden biri yapabilmektir.
Bu yatırım ile markalarımıza kazandıracağımız en önemli fayda doğru sosyal projeye destek veren, doğru yöntemlerle, güçlü bir ekip çalışmasıyla, şeffaf ve kurumsal bir yönetim anlayışıyla hedeflerine ulaşan bir yapımız olduğunu kamuoyuna göstermekten daha fazlası değil. Burada bir çeşit sosyal fayda sağlamaya çalışıyoruz. Göztepe’nin bizim için sadece bir yatırımmış gibi kamuoyuna gösterilmesi ve niyetimizin yanlış yorumlanması bizi üzer. Ancak yıldırmaz. Biz her zamanki gibi doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.

Son dönemde futbola yatırım yapan birçok marka geri çekilme kararı aldı. (Vestel, KC)
Böyle bir dönemde bir takım satın alarak futbola yatırım yapmak ne kadar risk
içeriyor?

Buradaki temel fark, biz sponsor değil takımın sahibiyiz. Göztepe’de sadece Yönetimde değil denetimde de farklı bir anlayış getireceğiz. Yönetim hususunda en az diğer yatırımlarımız kadar hassas, denetim konusunda en az diğer yatırımlarımızda olduğu gibi son derece net ve kararlıyız. Yönetimin ve denetimin aynı ciddiyetle ele alınması ve özel sektör mentalitesiyle konuların sonuca ulaştırılması ile Göztepemizi süratle toparlayacağımı za inanıyorum.

Riskli bir iş yaptığınızı düşünüyor musunuz ?

Biz Altınbaş Grubu olarak hiçbir zaman riskli iş yapmadık. Riski sevmeyiz. Göztepe’yi alarak riskli bir iş yaptığımıza inanmıyorum. Çünkü ihale öncesinde ev ödevimizi çok iyi yaptık. Takımı ve taraftarını iyi tanıdığımıza inanıyorum. Bizim takımımızın ve taraftarımızın çizgisi son derece net. Altyapı konusunda atılacak doğru adımlarla bir mucize yaratılabileceğ ine inanıyoruz. Göztepelilerle bu destanı birlikte yazacağız. Taraftarımızın desteği ile Göztepemizi en kurumsal şekilde yönetilen, şeffaf ve kamuoyuna hesap verebilir bir spor kulübü haline getirmeyi hedefliyoruz.

Göztepe'nin 2008-09 sezonunda Süper Lig'de mücadele edebilmesi için Gençlerbirliği
OFTAŞ'ı almaya çalıştığı yönünde iddialar var. Böyle bir planınız var mı?

Burada sadece OFTAŞ’tan bahsetmek doğru değil. Biz Göztepemizi Süper lige taşıyacak yasal mevzuatın mümkün kıldığı tüm alternatifler üzerinde çalışıyoruz. Araştırmalarımız devam ediyor. Hedefimiz makul ve yasal bir çözüme ulaşmak.

Peki Göztepe’yi Turkcell Süper Lig’e taşımak için neler yapacaksınız? Teknik Danışman Rıza Çalımbay’ın takıma yönelik düşünceleri nelerdir? Bu yatırımı yapmanızda Rıza Çalımbay’ın ne kadar etkisi oldu?

Rıza Hoca’nın Göztepe’nin eski antrenörü olması Göztepe’ye yatırım kararımızı etkileyen bir durum oldu. Rıza Hoca Göztepe’yi ve taraftarını son derece iyi anlamış çok kıymetli bir teknik adam, müthiş bir yetenek. Kendisinin deneyimlerinden ve heyecanından faydalanma konusunda Altınbaş olarak hiç tereddüt etmedik diyebilirim. Teknik konularda Rıza Hoca tam yetkili konumda. Takımla birlikte altyapıya yönelik çalışmalarımızı yaparken de kendisinin değerli görüşlerinden ve enerjisinden faydalanacağız. Özellikle tesislerin iyileştirilmesi hususuna ağırlık verilmesi planlanmakta. Göztepemizi kalıcı başarılara imza atabilecek bir duruma getirmek, sağlam altyapısı ve düzgün bir ekiple iyi yerlere getirebilecek bir isim Rıza Çalımbay. Altınbaş Grubu olarak kendisine ve başaracaklarına duyduğumuz inanç son derece kuvvetli. Rıza Hocamızdan Göztepemizi ilk 5’e sokmasını bekliyoruz. Bunun için Altınbaş olarak tam destek sağlamaktayız.

Kulübün yönetiminin İstanbul’da gerçekleştirildiğ i takdirde, başarısız olunacağına dair
görüşler var. Siz takımı nereden ve nasıl bir yönetim tarzıyla idare etmeyi
düşünüyorsunuz?

Bizim Türkiye dışında, Amerika’da, Almanya’da, Arnavutluk’ta, Ukrayna’da, Romanya’da ve burada daha adını saymadığım bir çok yerde yatırımlarımız var. Biz bunların her birini aynı özenle ve ciddiyetle yönetiyoruz. Yatırım Ukrayna’da diye kalkıp illa ki Yönetim Kurulu Ukrayna’da toplanmalı diye bir şey iddia etmek globalleşen bugünkü dünya şartlarında çok da anlamlı değil. Benzer şekilde de İstanbul, Ankara, İzmir. Göztepe’mizin nereden yönetildiğinin bir önemi yok, nasıl yönetildiğinin bir önemi var diye düşünüyoruz. Biz işlerimizi en layık biçimde idare etmekteyiz. Göztepe’mizi de aynı şekilde, layık olduğu ciddiyetle yöneteceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yönetim tarzımız son derece açık: Altyapısı kuvvetli, üzerinde iyi düşünülmüş, emek harcanmış projeler geliştirerek, doğru zamanda doğru yerde doğru ekiple ortak akıl üreterek çalışıyoruz. Her zaman çok çalışıyoruz, hedefimize ulaşana kadar da tempomuzu asla düşürmüyor, hedeflerimi hayata geçirdikçe yeni hedeflerle dinamik yapımızı koruyoruz. Göztepe için de benzer bir model uygulayacağız. İlk hedefimiz altyapıyı ve tesisleri güçlendirmek. Bunun için son derece iyi bir ekip kurmaktayız. Ortak akıl ile hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere yola çıktık. Göztepe için koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme yolunda tempomuzu asla düşürmeden yolumuzda yürüyeceğiz. İstikameti taraftarlarımı zla birlikte belirliyoruz.

Dergimiz aracılığıyla Göztepe taraftarlarına ve sevenlerine vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Altınbaş Grubu için Göztepe ailesinin bir üyesi olmak son derece gurur verici. Göztepe camiasınız da Altınbaş Grubu’nun bir parçası olarak sahip olduğumuz ortak değerleri daha da yukarılara çıkartacağımıza inanıyoruz. Göztepe hepimizin. Hep birlikte Göztepe’mizi hak ettiği yere getireceğiz. Taraftarımızın güçlü destekleriyle kısa sürede Göztepe’mizi en layık olduğu noktalara taşırken her zaman daha iyisini hedeflemeye devam edeceğiz.
19cagri25
GöZTePeLi !
GöZTePeLi !
19cagri25

İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu Empty
MesajKonu: Geri: İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu   İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu Icon_minitimePtsi Ekim 08, 2007 8:41 pm

İmam Altınbaş verdiği röportajda Göztepe'ye hangi hedefle geldiğini,amacını,hedeflerini hakkında ve Göztepemiz hakkında merak edilen soruları yanıtladı.Geleceğimizi değerlendirdi,bir ölçüde yarına ışık tuttu.Umarız Altınbaş gibi dev bir şirketin başımıza geçmesi takımımız için bir milat olur.Cefakar ve Vefakar GÖZTEPE taraftarına herşey yakışır...

İmam Altınbaş:"Göztepe'yi Hakettiği Yere Taşıyacağız&qu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-